KONCERT NIEPODLEGŁOŚCIOWY „PIEŚŃ OJCZYZNY PEŁNA”

10 listopada w naszej gminie odbyła się uroczystość z okazji Święta Niepodległej Polski. Rozpoczęła się ona wspólnym korowodem z placu szkolnego do kościoła na mszę św. w intencji poległych, w której wzięły udział władze gminy na czele z wójtem Ryszardem Jędruchem, delegacje szkół z terenu gminy oraz OSP wraz z pocztami sztandarowymi, uczniowie oraz nauczyciele Szkoły Podstawowej w Tryńczy, orkiestra dęta wraz z mażoretkami, chór i zaproszeni goście. 

Część artystyczna odbyła się w hali widowiskowo - sportowej w Tryńczy. Na rozpoczęcie dyrektor SP w Tryńczy pani Elżbieta Kubrak przywitała przybyłych gości oraz zgromadzonych widzów. Uroczystość poprowadzili przewodniczący Rady Gminy pan Stanisław Wielgos i wicedyrektor SP w Tryńczy pani Lucyna Myłek. 

W koncercie wzięli udział: Orkiestra Dęta z Tryńczy pod batutą Edwarda Myłka, chór, który tworzyli nauczyciele, uczniowie wraz z rodzicami SP w Tryńczy oraz grupa mażoretek "Finezja". 

Widzowie mogli usłyszeć przepiękne aranżacje pieśni patriotycznych, m.in. Piechotę, Biały Krzyż, Warszawiankę, Rozkwitały Pąki. Równie wzruszający pokaz zaprezentowały mażoretki "Finezja" w tańcu z flagą oraz uczniowie klasy II SP w Tryńczy w tańcu z szarfami.  Koncert zakończył się wspólnym wykonaniem utworu : "Żeby Polska".

Dziękujemy i gratulujemy wykonawcom koncertu oraz wszystkim, którzy przyczynili się do tego, by ta uroczystość mogła odbyć się w takim wydaniu.

 

Galeria Foto ...